Post Reply 
Intrebari si raspunsuri
Author Message
Dodo Offline
Administrator

Intrebari si raspunsuri
Aici sunt rugati userii care intampina probleme sa isi scrie pasurile.

Ca sa puteti viziona felicitarile virtuale aveti nevoie de Java. Softul este gratuit si se instaleaza simplu.

Felicitarile contin un text ce nu poate fi modificat.

Felicitarile sunt unicat si gratuite.

Pentru o buna vizionare a cardurilor va rugam sa folositi internet explorer.

tfmsup@gmail.com
10-18-2008 02:45 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Dodo Offline
Administrator

RE: Intrebari si raspunsuri
Intre timp au aparut si felicitari cu efecte Flash.
Pentru cei care nu au Java pe computer pot face download gratuit la - http://java.com/en/download/

tfmsup@gmail.com
(This post was last modified: 10-29-2008 06:57 PM by Dodo.)
10-29-2008 06:56 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Dodo Offline
Administrator

Java este un limbaj de programare orientat-obiect, puternic tipat, conceput de Sun Microsystems la începutul anilor 90.

Un program Java compilat, corect scris, poate fi rulat fără modificări pe orice computer (PC, PDA etc) pe care e instalată o maşină virtuală Java (JVM=Java Virtual Machine). Acest nivel de portabilitate (inexistent pentru limbaje mai vechi cum ar fi C) este posibil deoarece sursele Java sunt compilate într-un format standard numit cod de octeţi (byte-code) care este intermediar între codul maşină (dependent de tipul computerului) şi codul sursă.

Maşina virtuală Java este mediul în care se execută programele Java. În prezent, există mai mulţi furnizori de JVM, printre care Sun, IBM, Bea, Oracle, FSF. În 2006, Sun a anunţat că face disponibilă varianta sa de JVM ca open-source.

Wikipedia

tfmsup@gmail.com
12-10-2008 10:19 PM
Dodo Offline
Administrator

Java se foloseste si la telefoanele mobile
Utilizând limbajul de programare Java, dezvoltatorii pot crea diferite tipuri de aplicaţii pentru telefoane mobile. Deoarece aplicaţiile Java sunt executate pe dispozitive, timpul de răspuns este foarte scurt, ceea ce permite aplicaţiile cu grad înalt de interactivitate, cum ar fi jocurile de acţiune. Exemple de aplicaţii Java sunt:

Divertisment: jocuri, animale virtuale, animaţii, funcţia compunere muzică, karaoke…
Organizare a vieţii: liste de cumpărături, instrumente pentru bugetul personal, agendă pentru antrenamente sportive…
Călătorie: harta scalabilă a metroului londonez, conversie valutară, dicţionar englez-spaniol pentru restaurante, ceas universal…
Instrumente de informare: ştiri şi informaţii financiare cu un click, interfaţă utilizator activă, motoare de căutare optimizate…
Nokia

tfmsup@gmail.com
12-16-2008 12:15 PM
romark Offline
Junior Member
**

Buna ziua Am gasit acest site , am vazut ca aveti niste felicitari f frumoase dar cand vreau sa trimit o felocitare i-mi da eroare, am incercat la ore diferite precum si la modele diferite si acelasi rezultat as vrea sa-mi spuneti daca e o problema al site-ului sau la mine. Va multumesc f mult.
06-14-2011 03:05 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Old DG Offline
Moderator

Daca ai instalat Java si Internet Explorer nu ai nici o problema!
Animatia si muzica se vor vedea si auzi foarte bine!
Daca ai doua adrese de E_Mail, transmite de pe una pe alta cu grija sa completezi toate campurile!
Asa te verifici!
SUCCES!

...si maine este o zi...
06-14-2011 03:32 PM
Dodo Offline
Administrator

(06-14-2011 03:05 PM)romark Wrote:  Buna ziua Am gasit acest site , am vazut ca aveti niste felicitari f frumoase dar cand vreau sa trimit o felocitare i-mi da eroare, am incercat la ore diferite precum si la modele diferite si acelasi rezultat as vrea sa-mi spuneti daca e o problema al site-ului sau la mine. Va multumesc f mult.

Ce eroare da?
Sunt cateva felicitari vechi care au probleme, nu se vad, insa vom incerca sa le remediem si pe acelea.. dupa vacanta.

Ce numar au felicitarile care dau eroare ?

http://portal.tfm.ro/forum/Thread-Instal...a-si-Flash

tfmsup@gmail.com
(This post was last modified: 06-14-2011 04:54 PM by Dodo.)
06-14-2011 04:53 PM
Dodo Offline
Administrator

Unii vizitatorii intampina probleme cu trimiterea felicitarilor.

Toate felicitarile in limba romana functioneaza, 99%. Pot fi 2-3 nefunctionale.

1 - Cei ce intampina probleme sunt rugati sa nu faca pauza dupa ce scriu adresa de email a destinatarului.(Space sau Enter)
2 - Evitati sa copiati adresa de email, va recomandam sa o scrieti.
3 - Folositi litere mici.

Codul de securitate Capcha este pentru protectie, nu pentru a bloca trimiterea de felicitari!

tfmsup@gmail.com
04-27-2013 11:27 PM
Post Reply 

[-]
Quick Reply

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: