Post Reply 
Apocalipsa - Viitorul incepe azi!
Author Message
cerul Offline
Senior Member

RE: Apocalipsa - Viitorul incepe azi!
greseli absolut tampite!!sincer unii sunt atat de incomptetenti incat nu ar avea ce cauta acolo unde sunt!!!
07-11-2011 10:21 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Dodo Offline
Administrator

greseli sa fie sau... interese?
cert este caaceste date vor ramane... in "eter" pentru totdeauna.

tfmsup@gmail.com
07-11-2011 10:40 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Dodo Offline
Administrator

Japonezii au socat intreaga lume cand s-a descoperit ca o tanara care canta in trupa AKB48 nu era reala, ci era un model generat de calculator, construit pe baza trasaturilor celorlalti membri ai echipei.

A fost ultima achiizitie a trupei japoneze, care avea milioane de fani in Asia. Asa ca atunci cand Aimi Eguchi a aparut in mai multe reclame TV, fanii inraiti si-au dat seama ca este ceva in neregula cu ea, insa au crezut ca de vina este machiajul excesiv al vedetelor.

Videoclipurile trupei erau atat de bine realizate incat nimeni nu si-a putut da seama ce membri erau reali, si care erau doar imagini generate de un calculator.

La numai cateva saptamani, pe piata muzicala din Japonia a aparut bomba: in trupa AKB48 un membru nu este real. Realizatorii lui Aimi au recunoscuta ca tanara nu a fost nascuta, ci creata pe calculator, insumand caracteristicile fetelor din trupa. protv

http://www.youtube.com/watch?feature=pla...R8R18oXhRs

asta este viitorul? imaginatia noastra se opreste in a copia?
da, copia e buna.. dar... vom trai cu holograme si actori fabricati? nu mai este nevoie de oameni?
viitorul va produce filme cu actori... computerizati?????????? vor da si autografe?

tfmsup@gmail.com
07-20-2011 08:05 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
cerul Offline
Senior Member

whaaaaaaaat????????????????:shok:shok:shok:shok
07-20-2011 03:42 PM
Dodo Offline
Administrator

nu stiu, ma intreb si eu... :blue:

tfmsup@gmail.com
07-20-2011 07:24 PM
Dodo Offline
Administrator

tfmsup@gmail.com
07-20-2011 07:29 PM
Dodo Offline
Administrator

Se întâmplă în America: amintiri despre cei morţi cu ajutorul unui cod de bare

Tehnologia a evoluat şi evoluează în continuare foarte mult, ceea ce schimbă până şi vechile tradiţii sau obiceiuri ale oamenilor, inclusiv atunci când părăsesc această lume. Înmormântările, cimitirele încep şi ele să fie cuprinse de inovaţii.
Astfel că unele servicii de pompe funebre din America oferă acces la informaţii despre o persoană care a fost înmormântată prin simpla îndreptare a telefonului mobil spre mormântul acesteia. Codurile QR (coduri de bare) au fost adoptate şi de aceste servicii, printre care Quiring Monuments.
Firma, care are sediul în oraşul Seattle, a inclus tehnologia în oferta de „pietre de mormânt vii“. curentul

pffffffffffffffffffffffff
nici mort nu scapi....:colere:

tfmsup@gmail.com
07-23-2011 07:29 AM
Soseono Offline
Member

Stai ca n-am inteles.. :stars:stars:stars
Indrepti telefonul mobil spre mormant si ce vezi? Adica pentru ce ne-ar trebui acest lucru? :ack: Sa tii socoteala cat s-a mai descompus mortul sau ce? =))

Never overestimate your friends, never underestimate your enemies.
(This post was last modified: 07-23-2011 10:13 AM by Soseono.)
07-23-2011 10:12 AM
Dodo Offline
Administrator

iti spune cine e, ce a facut, cu cine s-a iubit, ce numar avea la pantof, ce gusturi culinare avea, etc :ack:
ar fi culmea sa iti spuna si chestii morbide :ack:

tfmsup@gmail.com
07-23-2011 11:35 AM
cerul Offline
Senior Member

un fel de Gossip Girl depre lumea celor trecuti in nefiinta!Fac astia bani din orice.=)) Adevarul, atunci cand te plictisesti, iei telefonul, pleci in cimitir si te documentezi =))) Ia sa mai vedem ce-a mai facut si asta1!!!!
07-23-2011 02:33 PM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)