Post Reply 
Felicitari de Craciun
Author Message
Dodo Offline
Administrator

Felicitari de Craciun
Felicitari de Craciun animate si cu muzica gasiti la adresa Click Aici
Exista felicitari cu mesaje si urari pentru cei apropiati sau pentru colegi.
Deasemeni existe felicitari cu colinde, cu texte specifice Nasterii Domnului sau neutre.

Pentru cei mai putini inspirati care doresc sa adauge propriul mesaj venim cu cateva idei.

tfmsup@gmail.com
(This post was last modified: 12-21-2012 10:50 AM by Dodo.)
11-26-2010 12:36 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Dodo Offline
Administrator

RE: Felicitari de Craciun
– Pe la geamuri cad stelute, iar pe foc sunt sarmalute, iar bradul e la locul lui, mosul e la treaba lui, sa ne fie noua bine, iaca si Craciunul vine. Craciun Fericit.

– Catelus cu parul cret, s-aveti Jeep-ul in cotet si o vila cu piscina, pe Madona ca vecina, o lopata pentru bani, La Anu’ si La Multi Ani!

– Iata vine Mos Craciun, fara sanioara,
Un ren e putin bolnav ca nu e zapada afara,
Dar in sacul lui are incarcate,
Sincere urari, multa sanatate
Doar belsug in casa si o viata frumoasa.

- Va doresc ca sarbatorile de iarna sa va aduca sanatate si fericire, implinirea tutror dorintelor si sanatate celor dragi. La multi ani!

- Un An Nou mai fericit, Cu de toate garnisit, Sanatate si iubire Si cu multa fericire!

– Fie ca Nasterea Domnului sa va lumineze sufletele si casa, sa aveti parte de sanatare, belsug si fericire!

– E vremea colindelor, vremea bucuriei, cand minunea nasterii Mantuitorului cuprinde sufletele si le innobileaza. Fie ca Magia Sarbatorilor de iarna, cu zvon de cantece si clopotei, sa aduca fericire, sanatate si bunastare in caminul dumneavoastra.

– Cu colinde de Craciun, va dorim un an mai bun, si cu dragoste crestina sa primiti in dar lumina, zurgalai de flori de gheata sa va bucure de viata, mult noroc sa aveti in toate, La Multi Ani cu sanatate!

– Sa ne-adune bun cu bun,
Sfanta seara de Craciun.
Ca-i mai Sfanta decat toate,
La multi ani cu sanatate!

– Sa ai un Craciun Fericit si sa traiesti in Sarbatoare, sa-ti miroasa a brad in casa si a bani in buzunare.

tfmsup@gmail.com
11-26-2010 12:37 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Dodo Offline
Administrator

Sarbatoarea Nasterii Domnului sa va aduca alaturi de cei dragi la masa belsugului si a implinirilor pe toate planurile. Craciun Fericit!

Sarbatori fericite cu bucurii si impliniri alaturi de cei dragi! Sa va gaseasca Mosul cu masa bogata si sufletul curat!

De sfintele Sarbatori sa deschidem usa pentru oaspeti dragi, si inima pentru speranta bucurie si lumina. Sa fim mai buni si sa privim inainte cu incredere, stiind ca daca avem credinta, drumul din fata noastra va fi presarat cu impliniri.

tfmsup@gmail.com
11-26-2010 12:37 AM
Dodo Offline
Administrator

E vremea colindelor, vremea bucuriei, cand minunea nasterii Mintuitorului cuprinde sufletele si le innobileaza. Fie ca Magia Sarbatorilor de iarna, cu zvon de cantece si clopotei, sa aduca fericire, sanatate si bunastare in caminul dumneavoastra.

Fie ca sarbatorile de iarna sa ne gaseasca mai buni si mai aproape de Dumnezeu.

Bradul e impodobit, Mosul inca n-a sosit, Incepeti sa colindati, Si pe el sa-l asteptati. Va veni la fiecare, Cu cadouri si-o urare: Un Craciun plin de iubire, sanatate, fericire, mult noroc si impliniri si ani plini de bucurii.

Fie ca steaua Craciunului sa-ti lumineze viata, sa-ti aduca sanatate, fericire si numai bucurii.

tfmsup@gmail.com
11-26-2010 12:38 AM
Dodo Offline
Administrator

Craciunul e credinta, Craciunul e speranta, Craciunul e puterea de a darui si de a primi dragoste!

Fie ca lumina sfanta ce se coboara de pe cer in aceasta zi a Nasterii Domnului sa patrunda in inima ta si sa te ajute sa-ti gasesti fericirea.

Cu ocazia sarbatorilor de Iarna va urez un Craciun Fericit si un an nou cu multe impliniri.

Aripi de ingeri sa va atinga sufletul si sa ia cu ei toate supararile lasand in schimb lumina si speranta!

tfmsup@gmail.com
Dodo Offline
Administrator

Magia Sfantului Craciun sa te cuprinda si sa te poarte pe aripile sale pana ai sa atingi cu degetele bolta cereasca si ai sa culegi un strop de binecuvantare pentru a o aduce apoi in casa si inima ta.

De Craciun este momentul sa uitam de griji si suparari, sa iertam si sa iubim si sa ne aminti ca nu suntem niciodata singuri! Fie ca binecuvantarea Domnului sa se rasfranga asupra ta si a tuturor celor dragi tie

Ar fi extraordinar daca in aceste momente de tihna deplina si moment al bilantului ne-am gandi si la cei nepastuiti de soarta, la cei ce n-au hainute si nici n-au cui sa-i spuna mama!! Oamenii au devenit indiferenti la problemele semenilor, dar cred ca acest flagel al nepasarii si ignorantei nu v-a atins.
Pace, fericire, implinire - pana la adanci batranete, alaturi de cei dragi!

Craciunul trecut piveam fulgii de nea cum se lovesc de geam transformandu-se in lacrimi ce se prelingeau la fel ca ale mele. Atunci nu stiam ca existi, ca totul poate fi atat de minunat, ca fericirea tine doar de o scanteie, de o privire aruncata gales, de un zambet frumos ca al tau. Craciunul acesta o sa rad o data cu fulgii care se joaca in parul tau, iti voi saruta buzele calde cu gust de scortisoara si vin fiert. Ne vom cuibari unul in bratele celuilalt, uitand de lume, lacrimi, tot. Te iubesc de Craciun mai mult ca-n orice alta zi...

Pe cararea ninsa ce duce catre Noul An, iti astern cuvinte calde sub bradul de Craciun:
bucurie
voie buna
si multa sanatate

Sarbatorile de iarna sunt minunate. Ele fac legatura dintre realitate si basm. Cu ocazia Craciunului va dorim sanatate si un an nou ca in povesti!
Craciun Fericit !

tfmsup@gmail.com
(This post was last modified: 11-26-2010 12:39 AM by Dodo.)
Post Reply 

[-]
Quick Reply

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Teste felicitari Dodo 304 134,981 11-20-2012 09:30 PM
Last Post: Dodo
  Felicitari de Mos Nicolae Dodo 6 11,003 12-04-2011 07:53 AM
  Felicitari onomastica pentru Sfanta Maria Dodo 1 7,599 07-18-2011 11:00 AM
  Urari si felicitari pentru Sfintii Constantin si Elena Dodo 2 10,578 05-16-2011 10:40 PM
  Felicitari de Paste Dodo 4 8,886 04-23-2011 12:00 AM
  Felicitari de Sfantul Andrei Dodo 3 8,437 11-28-2010 02:50 AM
  Felicitari de Mos Craciun Dodo 4 7,088 11-26-2010 12:53 AM

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)