Post Reply 
Felicitari onomastica pentru Sfanta Maria
Author Message
Dodo Offline
Administrator

Felicitari onomastica pentru Sfanta Maria
Peste 2,2 milioane de persoane poarta numele de Maria, Mara, Mariana, Marilena, Marina, Marinela, Marita, Marusia, Mariuca, Mariuta, Maricica, Mia, Mioara si pentru barbatii cu numele de Marian sau Marin sau derivate ale acestora in Romania. Tot atatea isi serbeaza onomastica in 15 august, care are loc o mare sarbatoare religioasa.

Trimite felicitari de Sfanta Maria marca TFM

Mesaje, urari, sms, texte

De Sfanta Maria, zi sfanta, sa se rasfranga asupra ta bunatatea si dragostea ce izvorasc dintr-o inima mare si iubitoare.

O sarbatorim pe Fecioara Maria si te sarbatorim pe tine. Imi doresc sa fi mereu asa, bland, bun si dragut cu toti cei din jurul tau. Esti un prieten de nadejde si un adevarat om. Iarta, iubeste si traieste frumos cu cei din jurul tau.

O zi frumoasa este maine, o zi frumoasa pentru tine.O floare si un La multi ani foarte mare! Sa cresti mare si frumoasa si sa fii si sanatoasa!

Iti multumesc ca imi luminezi viata cu prezenta ta, in fiecare zi! La multi ani, draga mea Maria!

E ziua ta, Maria, un nume frumos si simplu, la fel de pur ca tine si la fel de gingas.

Attached File(s) Thumbnail(s)

tfmsup@gmail.com
(This post was last modified: 07-18-2011 11:01 AM by Dodo.)
07-18-2011 10:56 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Dodo Offline
Administrator

RE: Felicitari onomastica pentru Sfanta Maria
O zi frumoasa este maine, ziua numelui tau! Sa te bucuri de viata, de zambete, de tot ce e frumos! La multi ani!

Apropiindu-se o mare zi de sarbatoare, Sf.Maria si ziua numelui tau, primeste din partea mea multe urari de bine, sanatate, mult noroc si implinirea tuturor dorintelor! Dumnezeu sa te calauzeasca in tot ceea ce faci ! LA MULTI ANI ! Este posibil sa nu pot sa-ti trimit in ziua de 15 August felicitari asa ca iti trimit anticipat salutari si o sincera urare de LA MULTI ANI !

La multi ani Maria/Marian! Ingerii sa-ti calauzeasca pasii si Sfanta Fecioara sa-ti lumineze drumul in viata.

Intocmai ca Fecioara Maria al carei nume il porti, invata sa ierti, sa fi mai bun, mai intelept, sa ma ierti cand gresesc si sa ma inveti sa fiu, la randul meu, un om mai bun. La multi ani!

De Sf. Maria, zi de mare sarbatoare primeste din partea mea cele mai sincere urari de bine, sanatate, mult noroc si implinirea tuturor dorintelor. Dumnezeu sa te calauzeasca in tot ceea ce faci. La multi ani!

tfmsup@gmail.com
07-18-2011 11:00 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 

[-]
Quick Reply

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Teste felicitari Dodo 304 129,296 11-20-2012 09:30 PM
Last Post: Dodo
  Felicitari de Mos Nicolae Dodo 6 10,757 12-04-2011 07:53 AM
  Urari si felicitari pentru Sfintii Constantin si Elena Dodo 2 10,424 05-16-2011 10:40 PM
  Felicitari de Paste Dodo 4 8,669 04-23-2011 12:00 AM
  Felicitari de Sfantul Andrei Dodo 3 8,255 11-28-2010 02:50 AM
  Felicitari de Mos Craciun Dodo 4 6,881 11-26-2010 12:53 AM
  Felicitari de Craciun Dodo 5 6,606 11-26-2010 12:38 AM

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)